Înfrângere la limită în meciul cu Viitorul Constanța

Written on 12/09/2019

Din păcate echipa noastră a pierdut la limită meciul cu Viitorul Constanța după ce reușise să deschidă scorul prin eurogolul marcat de slovenul Andraz Struna.

FC Voluntari a jucat bine în prima repriză, a presat în jumătatea adversă, s-a apărat cu atenție și dădea impresia că poate obține cel puțin un punct din acest meci.

Repriza a doua, bogată în evenimente, a arătat o echipă gazdă care a atacat, a pus presiune la poarta lui Căbuz care poate fi considerat omul meciului pentru oaspeți. Golul de 1-0 marcat de trupa lui Bergodi venea conform cursului jocului. Din păcate, două greșeli grave de apărare au făcut ca Viitorul să întoarcă tabela și să plece acasă cu toate cele trei puncte puse în joc.

Pentru echipa noastră urmează o deplasare dificilă la Craiova.

Pentru FC Voluntari a marcat Struna 66', iar pentru FC Viitorul au înscris Rivaldinho 70' şi Munteanu 89'.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Struna, Balaur, Armaş, Al. Vlad - Căpăţînă, Gorobsov, Laidouni - I. Gheorghe (Ebralidze '7), Ţiră (Papazoglou '75), Măţan (Costin '64). Antrenor: Cristiano Bergodi

FC Viitorul: Căbuz - Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Ciobanu (Matei '70), Artean, Houri - Rivaldinho, Iancu (L. Munteanu '70), Ganea (Dulca '46). Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Măţan 62' / Ţîru 38,' Matei 77'

Arbitri: Florin Mihai Marcu – Mircea Orbuleţ, Ciprian Florin Danşa – Ionuţ Coza
Observatori: Alexandru Deaconu, Iuliuss Nemţeanu