FC VOLUNTARI- HERMANNSTADT 1-1

Written on 03/12/2020

👉FC Voluntari 🆚️ FC Hermannstadt 1-1
(Pașcanu 90' / Viera 59')

FC Voluntari obține doar o remiza în primul meci disputat pe teren propriu din play-out, scor 1-1, contra echipei FC Hermannstadt.

Într-o partidă disputată fără spectatori, echipa oaspete a deschis scorul , prin Ousmane Viera, în minutul 59 ,cu o lovitură de cap din centrul careului.

Golul formației noastre a fost marcat de Alexandru Pașcanu ,în ultimul minut al timpului regulamentar de joc ,printr-o "scăriță " superbă.

Pentru formația noastră urmează o nouă partidă pe teren propriu, luni, 16 martie , ora 18:00 contra echipei Academica Clinceni.

FC Voluntari: Cojocaru - Belu, Paşcanu, Achim, Vlad - Laidouni, De Lucas - Căpăţînă, Eric De Oliveira (Ţîră '62), Gheorghe (Măţan '59) - Morar (Simonovski '74). Antrenor: Mihai Teja

FC Hermannstadt: Pereira - Monteiro De Almeida, Viera, Stoica, Opruţ - Dâlbea, Pires - Joalisson, Yazalde (Rimane '84), Cordea (Dumitriu '55) - Bălan (Debeljuh '63). Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Achim '15, Teja '24, Ţîră '81 / Almeida '17, Cordea '37

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Marius Marica şi Marius Badea şi Cătălin Popa, rezervă.

Observatori au fost Adrian Videan şi Octavian Goga.