FC Voluntari- Dinamo 1-1

Written on 03/12/2021

FC Voluntari și Dinamo au remizat, scor 1-1, în cadrul etapei cu numărul 26 din Liga 1, pe Stadionul „Anghel Iordănescu”.

Steliano Filip a fost cel care a deschis scorul în cadrul acestei întâlniri, în minutul 19, după o centrare foarte bună a lui Deian Sorescu de pe partea dreaptă și un șut puternic al fundașului, din afara careului. Dinamoviștii au intrat astfel în avantaj la vestiare, la scorul de 1-0.

În partea secundă a jocului, FC Voluntari a restabilit destul de repede egalitatea, prin reușita lui Jefte Betancor, care a stabilit și rezultatul acestei partide, scor 1-1.

În minutul 60, Steliano Filip l-a faultat pe Antoni Ivanov, jucătorul echipei noastre a ripostat, motiv pentru care a văzut cartonașul roșu. Jucătorul lui Dinamo a văzut cartonașul galben în urma acelui fault.

In urma acestui rezultat, FC Voluntari ocupa locul 14 cu 25 de puncte.

ECHIPELE DE START:

FC Voluntari: Rîmniceanu – I. Gheorghe, Balaur, Tamaș, Armaș, Briceag – Ivanov, Droppa, M. Ilie – Jefte, Pesic
Rezerve: Lavin, Costin, Vlad, Remacle, Borțoneanu, Fonseca, Tavares, Mailat, Da Veiga
Antrenor: Bogdan Andone

Dinamo: Eșanu – Bejan, Puljic, R. Grigore – Sorescu, Răuță, P. Anton, S. Filip – Morsay, Gueye, G. Crețu
Rezerve: Kongshavn, Ehmann, A. Radu, Achim, Fabbrini, Moldoveanu, Măgureanu, Bordușanu, Mihaiu, Bordușanu
Antrenor: Ionel Gane

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Andrei Antonie; Asistenți: Vasile Marinescu, Marius Bobe