Gaz Metan Medias- FC Voluntari 1-1

Written on 04/19/2021

FC Voluntari debutează în play-out-ul Ligii 1 cu o remiza, scor 1-1, pe terenul formației .
Pentru formația noastră a marcat, pentru a doua oară consecutiv, Lukas Droppa , în minutul 25, gazdele reușind să egaleze ,în prelungirile primei reprize ,grație reușitei lui Vlad Morar.
În urma remizei de astăzi , acumulează 17 puncte și își păstrează poziția a 6-a în clasamentul din play-out.
Gaz Metan: Pleșca (c) – Butean, Baco, Iuri, Horj, Velisar – Chamed(Pambou 60), Gabriel, Deaconu(Horșia 79) – Plumbuitu(Valente 10)(Ze Manuel 79), Morar;
Rezerve: Buzbuchi, Trif, Romeo, Avram, Pambou, Horșia, Ze Manuel, Valente, Ciocan;
Antrenor: Mihai Teja
FC Voluntari: Rîmniceanu – Tamaș, Balaur (c), Armaș – Costin, Droppa, Ivanov(Pesic 79), Gheorghe(Ricardinho 46), Briceag – Angelov(Garba 86), Betancor;
Rezerve: Lavin, Satli, Achim, Ricardinho, Vlad, Lopes, Garba, Pesic, Ilie;
Antrenor: Bogdan Andone
Următoarea partidă a formației noastre va avea loc tot în deplasare, joi, 22 aprilie, ora 17:30 contra formației .